
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 2.85 V |
| Illumination Color | Green |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 513 nm to 528 nm |
Stock: 127184
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04644
Ext.Price$0.04644
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04644 | $0.04644 |
| 10 | $0.02322 | $0.23220 |
| 50 | $0.01786 | $0.89300 |
| 100 | $0.01557 | $1.55700 |
| 500 | $0.01358 | $6.79000 |
| 1000 | $0.01258 | $12.58000 |
| 3000 | $0.01166 | $34.98000 |
| 5000 | $0.01072 | $53.60000 |
| 10000 | $0.00985 | $98.50000 |
| 30000 | $0.00905 | $271.50000 |
| 50000 | $0.00832 | $416.00000 |
